3 lëngje të shëndetshme për mëngjesin, të mirat që sjellin

Kur nuk konsumoni kafen apo një çaj, mëngjesi juaj nuk është i plotë. Kjo ndodh pasi keni stomakun bosh. Për këtë arsye, duhet të merrni parasysh konsumimin e pijeve të shëndetshme kur e nisni ditën.

Çaji jeshil
Nëse preferoni çajin, zgjidhni atë jeshil për 3 ditë në javë. Përmban flavonoide dhe polifenole, antioksidantë natyralë. Këto përbërje janë jashtëzakonisht të dobishme për shëndetin pasi ndihmojnë në neutralizimin e radikalëve të lirë në trup. Për më tepër, antioksidantët parandalojnë sëmundjen e zemrës duke relaksuar enët e gjakut.

Thuaji PO lëngut të domates
Lëngu i domates është jashtëzakonisht ushqyes. Kontrollon lloje të ndryshme të qelizave kancerogjene. Është një burim i pasur i likopenit antioksidues. Kjo përbërje zvogëlon rrezikun e problemeve me mushkëritë dhe stomakun.

Limon dhe ujë
Uji me limon dhe mjaltë është një pije e preferuar sidomos për ata që duan të luftojnë peshën. Shtrydhni një gjysmë limoni dhe përziejeni me një gotë ujë të ngrohtë.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*