Roli i parë si aktore, Bebe Rexha: Çfarë më pëlqeu te Tempe! Njësoj edhe në realitet? Jo, jam frikacake

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Bebe Rexha, i befasoi të gjithë kur këtë vit vendosi të provojë veten edhe në aktrim.

Ajo u bë pjesë e një filmi të quajtur “Queenpins”, i cili u dha premierë javën e kaluar në Los Angeles.

“Queenpins” bazohet në një mash trim prej miliona dollarësh që ndodhi në Phoenix, Arizona. Bebe luan rolin e Tempe Tina, një hakere e fortë që ndihmon Kristen Bell dhe Kirby Howell-Baptist me skemën e tyre të vje dhjes fiskale.

Në një intervistë të fundit, 32-vjeçarja shqiptare foli për aventurën e saj të parë në aktrim, teksa e përshkroi me detaje rolin e saj.

 

“Duke luajtur këtë personazh, ajo është jashtëzakonisht e ngjashme me fytyrën time. Ajo është e gjitha për biznesin. Ajo nuk po përpiqet të humbasë kohë, po përpiqet të shkojë direkt te paratë, të bëjë të hollat e saj. Të bëjë punën e saj dhe të lëvizë menjëherë.

Kjo është ajo që më pëlqeu tek ky personazh”, u shpreh Bebe Rexha. Sa i përket pyetjes “a ka vje dhur ndonjëherë diçka”, Bebe iu përgjigj: “Përveç kësaj, jo vërtetë! Unë jam frikacake për të vje dhur diçka”.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*