Dhimbje e madhe në familje, Lulzim Basha humbet njeriun e shtrenjtë

Në familjen e kryedemokratit Lulzim Basha sot ka plla kosur zi’a, pasi kreu i Partisë Demokratike ka humbur të atin.

Mediet raportojnë se Xhelal Basha ka humbur bete jën me sëmundjen e rë ndë të tumo’rit që i kishte prekur kokën, dhe prej muajsh luf tonte me të.

 

Babai i kreut të Partisë Demokratike, ka mbyllur sytë në moshën 85-vjeçare, në shtëpinë e tij.

Hera e fundit që Basha i shfaqi në publik prindërit e tij ishte kur e ëma e kryedemokratit kishte ditëlindjen, në qershor të vitit 2020.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*